marketingowy-harpagan.pl

Opublikowane przez admin w dniu

W złotnictwie jest bardzo dużo firm. Jakie cechy łączą ich produkty? Na pewno kruszce, jakie wybierają do tworzenia jubilerskich kolekcji, ale także jakimi kamieniami je zdobią. W tym wpisie skupimy się zdobienia. Skategoryzujemy je i delikatnie przybliżymy.

Imitacje kamieni szlachetnych – pozostają zazwyczaj produkowane krzemionki z piasku, a prościej ze specjalistycznego szkła. Styliści z reguły używają go w tańszych kolekcjach srebrnej biżuterii. Szkło ołowiowe jest przede wszystkim wyróżnia się zdecydowanie wyższym współczynnikiem rozszczepiania światła. Jest także znacznie twardsze od szkła powszechnego. Wiodącym fabrykantem tego materiału pozostaje zagraniczna firma Swarovski Elements.

Cubic Cyrkonia |to} drugi z reguły umieszczany dodatek. Samą cyrkonię wytwarza się w pełni w fabrykach. Cyrkonia jest niezwykle krucha, co więcej możemy ją zgodnie z marzeniami farbować. W jubilerstwie ta imitacja diamentu popularny jest krótko, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, główną zaletą pozostaje niska wartość.

Szlachetne Kamienie – najdroższe spośród dodatków wkładanych w wyroby jubilerskie. Znajdujemy ich w przyrodzie całkiem sporo. Choć dziś skupimy się na najistotniejszych.

Szmaragdy {to| droższa wersja berylu. Dla laików, to ten zielony. Cieszy się uznaniem jubilerów, ale także kolekcjonerów. Pozostaje niezwykle gęsty, ale również kruchy.

Rubiny są nieomalże najbardziej rozpowszechnionym z rodzai kamieni, co więcej przynależą do gatunku korundu. Słynnąe swojej twardości, najpopularniejsze rubiny pozostają krwistoczerwone w takich kamieniach nierzadko możemy dostrzec głębię koloru.

Szafiry – kamienie te są niezwykle uznawane w branży złotniczej. Identycznie jak szafiry należą do grupy korundów. Najczęściej są granatowe. Duża ilość jubilerów tworzy go syntetycznie.

Diamenty – tutaj można pisać dość krótko. Pozostają najmniej sprężyste z istniejących na ziemi materiałów oraz również najdroższe.

Omówiliśmy najpopularniejsze dodatki wykorzystywane do dekorowania wyrobów złotniczych. Nie zapominajmy, że wyróżniamy ich świecie zdecydowanie więcej.

Marketingowy Harpagan

Kategorie: posty